BG FIT

Co je BG FIT?

BG FIT je speciální metoda nastavení posedu na kole, která zohledňuje specifické potřeby každého cyklisty. Jejím cílem je zajistit optimální pozici cyklisty na kole pro podávání co nejlepšího výkonu, odstranění bolestivých problémů spojených s jízdou na kole a dobrý pocit z jízdy.

Duchovním otcem Body Geometry Fitu je Mudr. Andrew Pruitt, který se problematice nastavení posedu a biomechanikou při jízdě na kole zabývá více jak třicet let. Za tuto dobu vytvořil několik základních pravidel nastavení správné pozice cyklisty na kole. Metoda BG Fitu vychází ze základní myšlenky, že posed je pevným svazkem mezi kolem a jezdcem. Pokud si spolu nerozumí, tento vztah nebude funkční. Lidské tělo je schopné se kolu přizpůsobí pouze v poměrně malém rozsahu a to pomocí protahovacích cviků. Z toho je jasné, že v tomto svazku musíme upravovat především kolo podle našeho těla. Kolo se nastavuje na trenažéru, kde se zároveň každý krok nastavení kontroluje při dynamické zátěži. BG Fit slouží k optimálnímu nastavení kola pro všechny typy jezdců, od víkendového jezdce až po profi závodníka.

 

Jak BG Fit probíhá:

1. Interview

Nastavení kola předchází vyšetření sportovce, které je klíčové pro pozdější nastavení optimálního posedu. Cílem rozhovoru je zjistit cyklistovu sportovní historii, jeho zranění, zdravotní problémy, obtíže pří jízdě na kole a v neposlední řadě i jezdcovi cíle.

2. Fyzické vyšetření

Fyzické vyšetření je zaměřené na zjištění rozsahu pohybu kloubů, zkrácení některých svalových skupin, stavby chodidla a kolen, zakřivení páteře a případné anomálie, které se  při samotném nastavování posedu vyrovnávají a odstraňují.

3.Nastavení v rovině X/Y

Nastavení v rovině X/Y je nastavení jízdního kola, při kterém se nejprve upne kolo do trenažéru  Prvním krokem je nastavení správné nastavení pozice kufrů na tretrách. Následuje nastavení výšky sedla a jeho předozadní pozice. Tyto tři kroky spolu úzce souvisí. Při těchto krocích se také kontroluje vhodnost stávajícího sedla a případně se doporučí a vyzkouší vhodnější typ sedla. Poté se na kolo namontuje speciální stavitelný představec a hledá se vhodná délka a úhel představce, tak aby pozice jezdce na řidítkách co nejlépe odpovídala tělesným dispozicím a sportovním ambicím jezdce.  Nakonec se nastaví sklon a pozice brzdových a řadících pák.

4. Nastavení v rovině Z

Při nastavení v rovině Z se pracuje zejména v dynamickém zatížení. Pracuje se zde především s pohledem zepředu, kdy se rozpoznávají disbalance při šlapání, způsobené zejména nepodpořenou klenbou chodidla a vytočením jeho přední části. Tyto nedostatky se mohou odstranit pomocí speciálních vložek do treter, nastavením kufrů, případně montáží speciálních podložek pod kufry. Dosáhneme tak efektivnější práce svalů při šlapání a předejdeme tak možným zdravotním problémům nebo bolestivosti při jízdě na kole.

5. Kontrolní návštěva

Kontrolní návštěva by měla proběhnout cca za 2-4 týdny od absolvování fitu. V závislosti na rozsahu provedených změn v nastavení posedu si bude Vaše tělo zvykat určitou dobu na novou pozici. Při kontrolní návštěvě zjistíme, zda se tělo adaptovalo na novou pozici a zda není třeba provést drobné korekce.

 

Doba trvání a co s sebou:

Doba trvání BG Fitu je cca 4 hodiny.

S sebou je potřeba vzít vlastní kolo v čistém a seřízeném stavu, krátké cyklistické oblečení a tretry.

 

Objednání na BG Fit:

BG Fit je třeba vždy objednat předem a to na telefoním čísle 774 743 504 nebo e-mailem: obchod@twinsport.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení